مقاله ها

5 روش خلاقانه برای حضور بهتر یک برند در اینستاگرام

امروزه حدود 70 درصد از کسب و کارها از اینستاگرام استفاده می‌کنند و در محبوبیت این شبکه اجتماعی شکی نیست. فرقی نمی‌کند که تازه شروع کرده‌اید یا سال‌ها در اینستاگرام بوده‌اید و آماده‌اید تا برای کسب‌وکار خود در اینستاگرام حضور موثرتری رقم بزنید، در این مطلب با طرز استفاده از این پلتفرم برای برندها به نحو احسن توضیح داده شده است.

 

به دنبال ارتباط با دیگران باشید نه فقط جذب فالوور

این روزها داشتن میلیون‌ها فالوور در اکانت اینستاگرام یک کسب و کار از نظر ارزش با داشتن چند هزار فالووری که به طور منظم با شما و محتوایتان تعامل دارند برابری می‌کند. زیبایی حضور در شبکه‌های اجتماعی به ارتباط با دنبال‌کنندگانی از مناطق مختلف و به معنای واقعی کلمه اجتماعی بودن است.

با مخاطب خود ارتباط بگیرید. تا جایی که می‌توانید مخاطبان خود را در پست‌ها و استوری‌های خود شریک کنید. اکثر فالوورهای شما می‌خواهند احساس کنند که بخشی از داستان شما هستند. در کپشن‌ها با آن‌ها صحبت کنید و به هر کامنتی که می‌توانید در زیر پست‌های خود پاسخ دهید.

 

در اجتماع اینستاگرام فعالانه با سایرین تعامل کنید

اینستاگرام یک جامعه فعال است، برای اینکه به طور فعال با مخاطبان کنونی و آینده‌ی خود تعامل داشته باشید، باید با سایر افراد و برندها در اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. با مخاطبان خود درگیر شوید. سعی کنید به کامنت‌هایی که در پست‌های خود دریافت می‌کنید پاسخ دهید. از ویژگی‌های استوری اینستاگرام مانند سؤالات یا استیکرهای نظرسنجی استفاده کنید تا به مخاطبانتان اجازه دهید با شما ارتباط برقرار کنند. این کار همچنین نرخ تعامل اینستاگرام شما را نیز بهبود می‌بخشد.

اینستاگرام یکی از بهترین پلتفرم‌ها برای به نمایش گذاشتن کسب و کار شما و آنچه ارائه می‌کنید است. غیرممکن است که یک شبه به چهره‌ی مشهور اینستاگرامی تبدیل شوید، باید روزانه و به به تدریج رشد خود را افزایش دهید. هر چند که این کار تلاش و فداکاری زیادی می‌خواهد، اما با عملی کردن مراحل ذکر شده در بالا، می توانید حضور خود را بهبود بخشید و تاثیرگذار باشید.

به طور مداوم پست بگذارید تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید

منظم و با برنامه‌ریزی پست گذاشتن به شما کمک می کند تا در اینستاگرام مخاطبان هدف خود دیده شوید. الگوریتم‌های اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهند که به هر کاربر محتوایی را که احتمالا از آن لذت می‌برد نشان دهید، بنابراین به دنبال محتوای جدید و مرتبط بر اساس علایق هر فرد می‌گردد.

الگوریتم اینستاگرام از هوش مصنوعی استفاده می‌کند که به طور مداوم فعالیت هر فرد را مطالعه می‌کند و بر اساس آن تایملاین آن‌ها را سفارشی‌سازی می‌کند. برای بهبود حضور خود در اینستاگرام، باید به طور مرتب پست بگذارید. این به شما کمک می‌کند در فیدهای افراد ظاهر شوید و به آن‌ها شانس بیشتری برای تعامل با شما می‌دهد. هرچه نرخ تعامل اینستاگرام شما بیشتر باشد، امکان دیده شدن محتوای شما بیشتر می‌شود. هنگامی که مخاطب با محتوای شما تعامل می‌کند، بیشتر آن را در فید اینستاگرام خود می‌بیند.

 

همکاری با دیگران

همکاری با اینفلوئنسرهای اینستاگرام یکی از سریع ترین راه‌ها برای افزایش دسترسی و بهبود حضور شما در اینستاگرام است. از طریق همکاری با اینفلوئنسرهای اینستاگرام که با ارزش‌های برند شما هم‌راستا هستند، می توانید محصولات و خدمات کسب و کار خود را در مقابل مخاطبان زیادی از مشتریان هدف خود قرار دهید. به این ترتیب، می‌توانید کمپین‌های برنامه‌ریزی شده استراتژیک را اجرا کنید که حضور شما در اینستاگرام و فروش را افزایش می‌دهد.

با این حال، نکته کلیدی این است که استراتژی‌ مشخصی داشته باشید و قبل از اجرای کمپین اطمینان حاصل کنید که پیام‌های شما برای مخاطب هدف واضح و شفاف هستند.

ایده‌های زیادی برای اینفلوئنسر مارکتینگ وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را امتحان کنید، به عنوان مثال دادن هدیه و برگزاری مسابقات. این دو روش قدرتمند برای افزایش مخاطب در اینستاگرام هستند. مسابقه می‌تواند اجرای یک کمپین محتوای تولید شده توسط کاربر، به اشتراک گذاری یک هشتگ خاص، و ارائه یک جایزه جذاب برای افزایش ورودی‌ها باشد. سعی کنید برای رشد فالوورهای اینستاگرامتان “فالو کردن” برند خود را شرط ورود به مسابقه قرار دهید.

 

نتایج خود را تجزیه و تحلیل کنید

به طور منظم به اینسایت اینستاگرام خود نگاه کنید. اگر می‌خواهید فالوورهای بیشتری به دست آورید، مخاطبان خود را درگیر نگه دارید و کسب و کار خود را در اینستاگرام تبلیغ کنید. برای بهبود حضور برند خود در اینستاگرام، باید بر نحوه عملکرد محتوا و کمپین خود نظارت کنید. سعی کنید عمیق‌تر شوید و تحلیل‌ها را دقیق‌تر ببینید. در صورت نیاز می‌توانید علاوه بر اینسایت اینستاگرام از ابزارهای شخص ثالث آنالیز اینستاگرام استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *